Dansk Sejlunion



Kontakt Dansk Sejlunion

Dansk Sejlunion
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20

2605  Brøndby
Tlf. 8820 7000

ds@sejlsport.dk
Åbningstider
Man - tors: 9.00 - 16.00
Fredag: 9.00 - 15.30


Find herunder kontaktinformationer på Dansk Sejlunions medarbejdere

Dansk Sejlunions klubkonsulenter
Mads Flyger Mads Flyger
Klubkonsulent
Fyn, Syd- og Sønderjylland
Tlf. 8820 7016
mads@sejlsport.dk
40Henrikt121213

Henrik Tang Kristensen
Klubkonsulent
Køge Bugt, Vest- og Sydsjælland
Wind- og kitesurfing
Tlf. 8820 7009
henrik@sejlsport.dk

24Nicolas121213 Nicolas Brandt Hansen
Klubkonsulent
Øst- og Nordsjælland
Tlf. 8820 7019
nicolas@sejlsport.dk
Leon Trager Leon Träger
Klubkonsulent
Nord- og Vestjylland
Tlf.: 8820 7014
leon@sejlsport.dk

 

Dansk Sejlunions Elite- og talentafdeling
26Thomas121213 Thomas Jacobsen
Sportschef
Tlf. 8820 7036
thomas@sejlsport.dk
36Frank121213 Frank Eriksen
Elitekoordinator
Tlf. 8820 7032
frank.eriksen@sejlsport.dk
64Jan121213 Jan Christiansen
Talentudvikler
Tlf. 8820 7033
jan.christiansen@sejlsport.dk
46Kristian121213 Kristian Kjærgaard
Cheftræner
Tlf. 8820 7034
kristian@sejlsport.dk
74Peter121213 Peter Homilius Hansen
Skifftræner
Tlf. 8820 7035
peter.hansen@sejlsport.dk

 

Dansk Sejlunions sekretariat
Mads Kolte-Olsen Mads Kolte-Olsen
Generalsekretær
Tlf. 8820 7015
mko@sejlsport.dk
44Steen121213 Steen Wintlev-Jensen
Sejladschef
Tlf. 8820 7022
swj@sejlsport.dk
Henrik Blakskjær Henrik Blakskjær
Økonomichef
Tlf. 8820 7008
hbl@sejlsport.dk
48Annette121213 Annette Borup
Salg / ekspedition / klassebeviser / kursusadministration
Tlf. 8820 7000
annette.borup@sejlsport.dk
70Flemming121213b Flemming Ø. Pedersen
Presseansvarlig
Tlf. 8820 7007
flp@sejlsport.dk
42Joakim121213 Joakim Rechnitzer
Kommunikationskonsulent
Tlf. 8820 7013
joakim@sejlsport.dk
Mikael Jeremiassen Mikael Jeremiassen
Kapsejlads
Tlf. 8820 7017
mikael@sejlsport.dk
Morten Jensen
IT-medarbejder
Tlf. 8820 7018
morten@sejlsport.dk

Senest opdateret: 17. august 2017