Dansk Sejlunion



Kontakt Dansk Sejlunion

 

Dansk Sejlunion
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20

2605  Brøndby
Tlf. 8820 7000

ds@sejlsport.dk
Åbningstider
Man - tors: 9.00 - 16.00
Fredag: 9.00 - 15.30


Find herunder kontaktinformationer på Dansk Sejlunions medarbejdere

Dansk Sejlunions klubkonsulenter
Madsflyger0818 90X135 Mads Flyger
Klubkonsulent
Fyn, Syd- og Sønderjylland
Tlf. 8820 7016
mads@sejlsport.dk
Henriktang0818 90X135

Henrik Tang Kristensen
Klubkonsulent
Køge Bugt, Vest- og Sydsjælland
Wind- og kitesurfing
Tlf. 8820 7009
henrik@sejlsport.dk

Nicolasbrandt0818 90X135 Nicolas Brandt Hansen
Klubkonsulent
Øst- og Nordsjælland
Tlf. 8820 7019
nicolas@sejlsport.dk
Leon Traeger 2018 90X135jpg Leon Träger
Klubkonsulent
Nord-, Øst- og Vestjylland
Tlf.: 8820 7014
leon@sejlsport.dk

 

Dansk Sejlunions Elite- og talentafdeling
Thomas Jacobsen 2018 90X135jpg Thomas Jacobsen
Sportschef
Tlf. 8820 7036
thomas@sejlsport.dk
Frank Eriksen 2018 90X135jpg Frank Eriksen
Shore Manager
Tlf. 8820 7032
frank.eriksen@sejlsport.dk
Jan Christiansen 2018 90X135jpg Jan Christiansen
Talentudvikler
Tlf. 8820 7033
jan.christiansen@sejlsport.dk
Kristian Kjaergaard 2018 90X135jpg Kristian Kjærgaard
Cheftræner
Tlf. 8820 7034
kristian@sejlsport.dk
Peter Hansen 2018 90X135jpg Peter Homilius Hansen
Skifftræner
Tlf. 8820 7035
peter.hansen@sejlsport.dk
Piotr Wojewski 2018 90X135jpg

Piotr Wojewski
Laser-træner
piotr@sejlsport.dk

Adam Malling 2018 90X135jpg Adam Malling
Kraftcentertræner
Tlf. 8820 7031
ama@sejlsport.dk
Coen De Koning 2018 90X135jpg Coen de Koning
Nacra-træner
coen@sailingandcoaching.com

 

Dansk Sejlunions sekretariat
Christian Lerche - Dansk Sejlunion Christian Lerche
Direktør
Tlf. 8820 7001
christian@sejlsport.dk
Henrik Blakskjaer 2018 90X135jpg Henrik Blakskjær
Økonomichef
Tlf. 8820 7008
hbl@sejlsport.dk
Annetteborup0818 90X135 Annette Borup
Salg / ekspedition / klassebeviser / kursusadministration
Tlf. 8820 7000
annette.borup@sejlsport.dk
Flemming Pedersen 2018 90X135jpg Flemming Ø. Pedersen
Presseansvarlig
Tlf. 8820 7007
flp@sejlsport.dk
Joakimrechnitzer0818 90X135 Joakim Rechnitzer
Kommunikationskonsulent
Tlf. 8820 7013
joakim@sejlsport.dk
Mikael Jeremiassen Mikael Jeremiassen
Kapsejlads
Tlf. 8820 7017
mikael@sejlsport.dk
Mortenjensen0818 90X135 Morten Jensen
IT-medarbejder
Tlf. 8820 7018
morten@sejlsport.dk

Senest opdateret: 28. september 2018