TORM Ungdoms Grandprix 2009 - 29er

Rangliste

Sailed: 35, Discards: 8, To count: 27, Entries: 39, Scoring system: Appendix A
Plac. Rorsmand Klub År R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 R25 R26 R27 R28 R29 R30 R31 R32 R33 R34 R35 Total Nett
1 Jeppe Dybkjær Ditlev
Søren Dybkjær Ditlev
Fredericia Sejlklub
Fredericia Sejlklub
1991
1991
6.0 1.0 7.0 14.0 12.0 9.0 5.0 8.0 5.0 3.0 1.0 3.0 2.0 3.0 2.0 4.0 2.0 2.0 4.0 2.0 2.0 2.0 9.0 7.0 2.0 1.0 1.0 3.0 2.0 5.0 8.0 3.0 12.0 1.0 4.0 157.0 78.0
2 Mads Emil Stephensen Lübeck
ChristianPeter Stephensen Lübeck
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøen
1993
1991
8.0 4.0 8.0 4.0 17.0 4.0 1.0 11.0 4.0 6.0 7.0 4.0 10.0 4.0 6.0 7.0 6.0 11.0 7.0 7.0 9.0 5.0 3.0 3.0 DNC 40.0 5.0 2.0 1.0 11.0 2.0 1.0 9.0 9.0 5.0 6.0 247.0 129.0
3 Jørgen Mohr Ernst
Magnus Jung johansen
Kerteminde Sejlklub
Kerteminde Sejlklub
1995
1993
13.0 6.0 4.0 7.0 7.0 7.0 9.0 4.0 10.0 5.0 4.0 6.0 9.0 6.0 7.0 8.0 8.0 9.0 12.0 6.0 7.0 6.0 7.0 1.0 3.0 2.0 7.0 DSQ 20.0 3.0 7.0 9.0 17.0 8.0 2.0 1.0 247.0 148.0
4 Lin Ea Cenholt Christiansen
Anne-line lyngsø thomsen
Århus sejlklub
Egå Sejlklub
1992
1993
2.0 7.0 5.0 5.0 2.0 3.0 8.0 10.0 3.0 8.0 11.0 9.0 15.0 9.0 DNC 40.0 11.0 14.0 12.0 14.0 9.0 14.0 16.0 12.0 8.0 9.0 10.0 10.0 13.0 9.0 1.0 2.0 8.0 7.0 OCS 22.0 15.0 353.0 203.0
5 Oscar Haumann
Taus Holtug
Farum Sejlklub/SKS
Farum Sejlklub
1992
1992
4.0 12.0 3.0 3.0 1.0 6.0 3.0 5.0 12.0 1.0 6.0 2.0 1.0 2.0 1.0 3.0 1.0 1.0 1.0 3.0 6.0 4.0 4.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 565.0 245.0
6 Ida Marie Baad Nielsen
Marie Thusgaard Olsen
Århus sejlklub
Århus Sejlklub
1992
1993
9.0 3.0 1.0 1.0 3.0 1.0 6.0 2.0 1.0 2.0 2.0 1.0 3.0 1.0 DNC 40.0 2.0 3.0 3.0 3.0 1.0 1.0 1.0 1.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 571.0 251.0
7 Brian Nørgaard
Søren Engelbrecht
Fredericia Sejlklub
Fredericia Sejlklub
1992
1991
3.0 13.0 17.0 11.0 14.0 19.0 17.0 15.0 13.0 11.0 10.0 10.0 4.0 10.0 DNC 40.0 10.0 10.0 13.0 16.0 14.0 11.0 13.0 15.0 9.0 8.0 13.0 13.0 10.0 7.0 12.0 16.0 12.0 6.0 12.0 5.0 432.0 277.0
8 Kristian Kirketerp
Mathias Lehm Sletten
Århus sejlklub
Kaløvig Bådelaug
1994
1992
5.0 5.0 6.0 10.0 6.0 8.0 11.0 1.0 6.0 4.0 3.0 5.0 DNC 40.0 5.0 3.0 1.0 4.0 5.0 6.0 4.0 4.0 3.0 2.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 627.0 307.0
9 Frederikke Graversen
Stine Quorning
Fredericia Sejlklub/Oure
Fredericia Sejlklub/Oure
1992
1992
DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 5.0 5.0 7.0 10.0 2.0 5.0 3.0 7.0 6.0 2.0 1.0 3.0 3.0 2.0 1.0 6.0 3.0 2.0 11.0 3.0 2.0 649.0 329.0
10 Jeanine Olrik
Claudia Carlsen
Fredericia sejlklub
Fredericia Sejlklub
1991
1992
1.0 2.0 2.0 6.0 4.0 11.0 2.0 12.0 7.0 10.0 13.0 7.0 5.0 8.0 4.0 15.0 13.0 7.0 5.0 11.0 8.0 9.0 10.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 652.0 332.0
11 Mette Holst
Cathrine Larsen
Sejlklubben Ulvsund
Sejlklubben Ulvsund
1994
1994
17.0 15.0 16.0 8.0 5.0 10.0 4.0 OCS 26.0 16.0 15.0 15.0 17.0 13.0 13.0 DNF 14.0 14.0 15.0 18.0 17.0 19.0 19.0 11.0 8.0 13.0 13.0 11.0 15.0 8.0 13.0 19.0 13.0 20.0 20.0 14.0 14.0 498.0 340.0
12 Sofie Slotsgaard
Birgil Nørgaard
Fredericia Sejlklub
Fredericia Sejlklub
1994
1995
11.0 17.0 14.0 13.0 11.0 15.0 18.0 14.0 18.0 16.0 12.0 15.0 16.0 18.0 DNC 40.0 12.0 17.0 16.0 11.0 17.0 18.0 18.0 17.0 15.0 12.0 12.0 11.0 12.0 8.0 15.0 18.0 15.0 4.0 8.0 10.0 514.0 349.0
13 Nina Andersen
Jacob Sander
Yachtklubben Furesøen / Oure Sejlklub
Oure Sejlklub
1992
1992
15.0 16.0 10.0 21.0 18.0 16.0 12.0 16.0 17.0 DNC 40.0 16.0 11.0 11.0 17.0 DNF 14.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 8.0 10.0 15.0 16.0 10.0 11.0 17.0 19.0 17.0 16.0 10.0 12.0 11.0 15.0 13.0 13.0 623.0 365.0
14 Balder Tobiasen
Bror Tobaisen
Kerteminde Sejlklub
Kerteminde Sejlklub
1993
1991
DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 9.0 5.0 8.0 8.0 11.0 8.0 DNF 17.0 11.0 14.0 8.0 10.0 5.0 8.0 DSQ 21.0 16.0 17.0 7.0 5.0 5.0 5.0 13.0 15.0 1.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 707.0 387.0
15 Martin Veis
Andreas Ibsen
Egå Sejlklub
Egå Sejlklub
1992
1992
7.0 8.0 13.0 12.0 8.0 2.0 16.0 6.0 2.0 DNE 18.0 DNE 18.0 13.0 12.0 14.0 9.0 6.0 12.0 6.0 13.0 15.0 12.0 10.0 11.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 723.0 403.0
16 Mia Ipsen
Kristine Verner
Sejlklubben Neptun Vejle/FS
Sejlklubben Neptun Vejle/FS
1992
1994
12.0 18.0 18.0 16.0 10.0 12.0 13.0 7.0 9.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNF 14.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 13.0 16.0 12.0 14.0 11.0 14.0 15.0 18.0 16.0 14.0 11.0 OCS 24.0 18.0 14.0 11.0 16.0 726.0 406.0
17 Katja Salskov-Iversen
Christian Gormsen
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøen
1994
1993
19.0 9.0 20.0 2.0 9.0 5.0 7.0 9.0 8.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 6.0 7.0 6.0 4.0 9.0 12.0 9.0 6.0 6.0 5.0 6.0 8.0 732.0 412.0
18 Mads Koefoed Hansen
Frederik J. B. Zingenberg
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøe
1993
1993
16.0 20.0 12.0 9.0 15.0 13.0 15.0 17.0 14.0 7.0 9.0 14.0 7.0 7.0 DNC 40.0 9.0 9.0 8.0 9.0 18.0 13.0 14.0 13.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 788.0 468.0
19 Frederik Just Melson
Markus Oliver Nielsen
Middelfart Sejlklub
Middelfart Sejlklub
1995
1995
10.0 14.0 9.0 18.0 20.0 21.0 14.0 13.0 11.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 14.0 15.0 16.0 14.0 15.0 DNC 40.0 3.0 4.0 7.0 17.0 18.0 12.0 865.0 545.0
20 Nicklas Olrik
Jakob Lynnerup
Fredericia Sejlklub
Fredericia Sejlklub
1993
1993
DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 13.0 14.0 12.0 17.0 15.0 DNC 40.0 DNC 40.0 16.0 15.0 15.0 16.0 17.0 20.0 5.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 8.0 11.0 10.0 3.0 7.0 11.0 905.0 585.0
21 Aksel Jacobsen
Erik Snerlebakken
Fredrikstad Seilforening

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 5.0 4.0 9.0 8.0 4.0 6.0 14.0 7.0 4.0 2.0 4.0 9.0 996.0 676.0
22 Stig Nielsby
Christian Hviid
Fredericia Sejlklub
Fredericia Sejlklub
1994
1994
DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 12.0 8.0 16.0 6.0 12.0 10.0 13.0 5.0 4.0 10.0 12.0 15.0 17.0 BFD 21.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,001.0 681.0
23 David Hellemann Jensen
Mathias Jespersen
Vallensbæk Sejlklub
Vallensbæk Sejlklub
1994
1994
DNF 26.0 24.0 19.0 17.0 16.0 18.0 20.0 19.0 19.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 18.0 18.0 18.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 17.0 19.0 21.0 19.0 16.0 17.0 1,021.0 701.0
24 Johan Öjerborn
Marcus Jour
Göteborgs kungliga segelsällskap

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 4.0 5.0 4.0 6.0 6.0 DNC 40.0 4.0 14.0 14.0 1.0 10.0 3.0 1,031.0 711.0
25 Clara Søs Behrend
Hannah Houborg
Århus sejlklub

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 12.0 6.0 8.0 9.0 7.0 4.0 16.0 17.0 13.0 10.0 9.0 7.0 1,038.0 718.0
26 Eline Snerlebakken
Linn Emelie Schäffer
MOSS

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 19.0 10.0 14.0 12.0 11.0 10.0 18.0 5.0 19.0 13.0 17.0 DNC 40.0 1,108.0 788.0
27 Christian Bendixen
Frederik Lindved
Kolding

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 17.0 16.0 19.0 17.0 14.0 15.0 20.0 20.0 16.0 16.0 15.0 18.0 1,123.0 803.0
28 Morten Frøkjær Petersen
Jakob Kynde Lynnerup
Fredericia Sejlklub
Fredericai Sejlklub
1993
1993
18.0 25.0 11.0 15.0 13.0 14.0 10.0 3.0 15.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,164.0 844.0
29 Lærke Lokdam
Massimo Graae Losinno
Egå Sejlklub
Århus Sejlklub
1993
1992
DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 14.0 DNC 40.0 DNC 40.0 14.0 16.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNS 19.0 17.0 18.0 20.0 DNC 40.0 19.0 18.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,195.0 875.0
30 Nickolaj Schultz
Laurits Monty
Yachtklubben Furesøen

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 20.0 DNC 40.0 DNC 40.0 16.0 18.0 DNF 18.0 22.0 21.0 22.0 21.0 19.0 19.0 1,196.0 876.0
31 Frederik Hvalsø
Søren Steenstrup Zeeberg
Dragør Sejlklub
Dragør Sejlklub
1992
1994
14.0 10.0 15.0 19.0 19.0 DNC 40.0 DNF 26.0 DNS 26.0 DNS 26.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,235.0 915.0
32 Frederik Eismark
Anders Møller Nielsen
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøe
1992
1993
DNF 26.0 22.0 21.0 22.0 23.0 22.0 19.0 20.0 20.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,235.0 915.0
33 Erik Dahl
Thomas Staal
Birkerød Sejlklub
Dragør Selklub
1994
1993
21.0 11.0 22.0 DNS 26.0 DNS 26.0 17.0 DNF 26.0 DNS 26.0 DNS 26.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,241.0 921.0
34 Caroline Helbo
Emilie Nobel
Skovshoved Sejlklub
Skovshoved Sejlklub
1990
1990
DNF 26.0 19.0 23.0 23.0 22.0 23.0 DNF 26.0 18.0 21.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,241.0 921.0
35 Mads Poulsen
Rasmus Louw Reimer
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøe
1994
1994
20.0 21.0 DNF 26.0 20.0 21.0 20.0 DNF 26.0 DNS 26.0 DNS 26.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,246.0 926.0
36 Kirstine Fleng Steffensen
Veronika Perko
Sletten bådeklub
Oure Sejlklub
1992
1993
DNF 26.0 23.0 24.0 24.0 24.0 24.0 21.0 21.0 22.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,249.0 929.0
37 Jacob Emil Pjetursson
Jakob Slot Lauridsen
Farum Sejlklub

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 21.0 DNF 21.0 DNF 21.0 DNF 21.0 DNC 40.0 DNC 40.0 21.0 22.0 23.0 DNF 23.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,253.0 933.0
38 Frederikke Linde
Emilie Nobel
Skovshoved Sejlklub

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 19.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 10.0 5.0 18.0 OCS 22.0 DNF 21.0 1,255.0 935.0
39 Fritiof Hedström
Jonatan Bergström
Göteborgs kungliga segel sällskap

DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 DNC 40.0 1,400.0 1,080.0



Sailwave Scoring Software 2.01 build 7
www.sailwave.com