Dansk Sejlunion - 27. oktober 2006

TORM Junior Grandprix 2006 - Optimist

Rangliste med 7 fratrækkere. Lav-point system (App.
A9)

 
Plac. Sejlnr. Rorsmand Klub Score R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 R25 R26 R27 R28 R29
1 DEN 8004 Jes Lyhne Bonde Haderslev Sejlclub/KS 90 (15) (4) 3 1 1 2 (9) 1 3 1 2 3 1 2 2 6 4 (25) 3 4 1 7 8 (11) (9) 2 5 8 (10)
2 DEN 8001 Mathias Christian Svendsen KDY/SES 96 2 2 (5) (6) 3 (OCS.-63) 1 2 3 4 (10) 2 (7) 1 3 (10) 3 2 5 9 4 1 9 5 4 (BFD) 2 5 4
3 DEN 8055 Kristian Kirketerp Egå Sejlklub 140 1 5 1 3 4 (OCS.-63) 1 6 1 5 8 (12) (10) 5 4 9 (17) 1 (25) 2 7 4 5 7 5 (BFD) 1 15 (23)
4 DEN 7946 Stig Steinfurth Kerteminde Sejlklub 165 1 3 4 2 2 6 2 4 2 9 6 (22) (13) (10) (BFD) 11 (BFD) (30) 16 1 3 5 1 4 7 15 (32) 1 19
5 DEN 8003 Anne-Marie Rindom Horsens Sejlklub 222 4 3 1 18 2 5 3 1 2 4 1 5 5 2 16 3 15 15 20 18 14 9 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
6 DEN 7885 Simon Fruergaard Kerteminde Sejlklub 228 (12) 2 (13) 10 7 (16) (13) 8 5 9 (19) 6 (15) 9 5 8 1 4 6 20 17 12 13 14 (40) 4 4 3 5
7 DEN 7861 Balder Tobiasen Kerteminde Sejlklub 259 7 (20) 2 2 3 13 (27) 4 (19) 7 9 (ZFP-24) 4 8 (BFD) 2 (BFD) 17 4 5 2 19 20 15 19 12 (41) 9 17
8 DEN 8032 Anne-Line Lyngsø Thomsen Egå Sejlklub 291 2 (23) 3 9 5 2 (16) 10 8 8 9 (31) 2 5 19 16 (32) 11 (35) (36) 13 (33) 6 29 8 17 16 28 2
9 DEN 7971 Lærke Lokdam Egå Sejlklub 328 (BFD.-63) 11 4 7 9 7 (22) (20) 15 11 11 (34) 7 (25) (36) 15 11 23 19 (39) 5 11 10 6 11 10 6 6 31
10 DEN 8047 Taus Holtug Farum Sejlklub/SKS 338 10 7 11 7 (13) 6 5 10 (14) 10 4 7 12 6 17 (33) 21 (38) 23 16 26 (29) 7 2 6 6 (37) 24 (70)
11 DEN 7868 Julie Kold Kerteminde Sejlklub 339 9 (21) 5 8 6 3 12 18 4 (28) (19) 14 11 3 15 13 (48) 9 13 6 12 16 (53) (38) 22 16 (67) 22 9
12 DEN 7959 Oscar Haumann Skovshoved Sejlklub 350 6 (16) 6 1 (22) 3 7 9 12 13 (16) 9 (23) 8 10 29 13 21 32 13 28 6 12 16 (55) 9 13 (46) (55)
13 DEN 8013 Lærke Buhl-Hansen Århus Sejlklub 420 14 19 (20) 3 (20) 14 15 14 (28) 19 (20) 11 8 19 (BFD) 14 5 18 2 (48) (54) 10 15 9 10 19 23 16 7
14 DEN 7869 Line Kold Kerteminde Sejlklub 453 (35) 11 (25) (30) 14 4 17 12 9 20 7 (BFD.-71) (41) 4 1 39 18 (42) 22 27 9 21 28 13 13 22 (59) 32 12
15 DEN 7780 Tine Lyhne Bonde Haderslev Sejl Club/Kolding 465 17 4 10 (28) (18) 10 14 (35) 16 15 12 4 10 12 (BFD) 30 23 8 (49) (42) 10 8 17 17 18 23 (39) 27 36
16 DEN 8005 Niclas Olrik Thurø Sejlklub 546 8 8 13 11 21 17 24 (30) 12 (39) (42) 23 (36) (40) (BFD) 5 (BFD) 5 18 3 6 40 38 49 23 42 11 10 24
17 DEN 7844 Nina Andersen KDY/SES 552 3 21 (24) 13 (34) 20 9 17 10 (25) 21 (29) (43) 6 42 1 6 29 17 31 (61) 28 33 45 37 18 (51) 17 8
18 DEN 7880 Carl-Johan Helbo Andersen Skovshoved Sejlklub 587 (BFD.-63) 14 17 15 17 10 (35) 13 7 (41) (43) (39) (62) 13 6 35 50 37 14 10 8 18 22 50 31 11 52 31 (54)
19 DEN 7833 Magnus Jung Johansen Kerteminde Sejlklub 611 25 17 7 (33) (35) (34) 25 23 24 (36) (43) 33 (49) (58) 28 7 31 10 24 28 16 2 26 21 32 55 8 2 15
20 DEN 8016 Christian Rohde Dragør Sejlklub 634 5 17 6 4 9 17 (45) (39) (DNC.) (35) (36) (43) 18 (52) 11 48 12 12 8 8 27 31 61 62 52 29 40 18 63
21 DEN 7843 Katrine Lerche Daa Natorp Århus Sejlklub 640 (29) (32) 10 20 14 12 19 12 (29) 17 15 16 (28) 18 49 4 39 (51) 43 25 (74) 26 25 41 26 5 9 42 (64)
22 DEN 7879 Frederik Hemicke Hansen Skovshoved Sejlklub 658 16 18 12 12 15 8 (28) 15 22 19 (50) 19 (28) (28) 22 49 7 46 15 (71) 18 23 (66) 27 43 14 46 36 (57)
23 DEN 7876 Kåre Kirketerp Egå Sejlklub 704 19 20 23 (34) 15 13 20 (31) (34) 21 13 (32) 17 (48) 26 32 (BFD) 34 28 26 20 25 32 43 27 37 18 (74) 34
24 DEN 8053 Mikael B. Lillegård Dragør Sejlklub 717 8 12 (BFD.-61) 12 33 (42) (44) (37) (DSQ.-70) (51) 33 28 23 (34) 37 12 8 13 26 32 62 14 36 42 44 24 53 13 3
25 DEN 7938 August Bomholt Farum Sejlklub/SKS 717 (27) (37) 21 18 (29) 15 (30) 22 18 21 22 21 21 14 27 17 9 31 9 23 (52) 32 35 37 (58) 27 (54) 40 46
26 DEN 7683 Sandra Køpke Horsens Sejlklub 728 (30) (32) (28) (46) 16 25 14 16 10 10 21 13 26 20 (BFD) 46 24 20 29 (70) 34 (64) 19 31 36 21 27 50 49
27 DEN 7872 Ida Marie Baad Nielsen Århus Sejlklub / Egå 778 12 25 30 (37) 24 18 22 (43) (31) 16 25 13 (31) 13 (BFD) 21 46 (71) 62 55 21 42 16 10 16 20 (77) 48 27
28 DEN 8012 Jacob Sander KDY 786 (BFD.-63) 19 (BFD.-61) 5 27 27 34 (49) 25 (55) (41) 36 (48) 29 23 27 (BFD) 6 10 15 33 3 41 47 50 47 7 30 45
29 DEN 8021 Christopher Rohde Skotte Dragør Sejlklub 786 3 (43) 14 24 31 24 (41) (32) 21 (40) (40) (37) 30 32 24 22 60 41 31 7 29 38 29 56 (66) 34 21 14 22
30 DEN 8019 Sophie Petersen Kolding Sejlklub 834 17 30 17 17 26 29 (38) (51) 26 (32) (51) (50) (46) 17 9 19 14 19 33 30 (63) 45 40 52 63 58 25 37 32
31 DEN 7589 Christian Bendixen Fredericia Sejlklub 837 26 (BFD.-61) 16 (42) 26 (57) (33) 28 11 (54) (55) 27 20 17 8 31 2 47 30 38 66 60 30 23 60 45 (75) 19 38
32 DEN 7842 Thea Bjørk Kristensen Skovshoved Sejlklub 853 35 33 (46) (45) 30 (56) (42) (48) (48) 18 27 (40) 31 24 39 41 58 45 44 11 15 30 34 35 24 28 17 20 18
33 DEN 8050 Frederik Nygaard Dragør Sejlklub 864 20 1 30 11 (35) 27 32 (39) 35 34 (48) 19 24 (40) (BFD) 34 10 3 1 34 45 15 57 63 65 (72) (76) 44 29
34 DEN 7988 Christian Bjerremand Hviid Horsens Sejlklub 924 (BFD.-63) 13 28 21 23 (32) 30 20 27 (38) (38) 12 (44) 31 25 57 35 49 46 24 60 17 43 39 59 48 14 (76) (85)
35 DEN 7957 Axel Skafte-Holm Skovshoved Sejlklub 924 24 (33) 19 19 33 28 21 (34) (36) 22 18 (48) (59) (50) (BFD) 53 34 36 47 56 49 39 24 32 21 25 24 56 60
36 DEN 7969 Michelle Falk Poulsen KJS/KDY 925 13 (31) (BFD.-61) (47) 10 21 18 24 29 26 31 24 11 27 32 36 41 53 61 (64) 36 (73) (BFD) 60 30 52 (DNC) 45 13
37 DEN 8051 Christian Guldberg Rost Egå Sejlklub 932 28 24 26 (43) 39 30 (DNF.-56) (59) (45) (47) 27 (58) (55) 26 20 28 19 57 7 14 69 58 46 51 41 54 26 21 21
38 DEN 8025 Katja Salskov-Iversen Yachtklubben Furesøen 954 19 27 (49) (51) (46) (43) 28 (50) 33 29 34 30 (65) 32 47 (74) 26 39 64 61 11 27 18 20 25 32 38 68 16
39 DEN 7939 Kristoffer Thy Østergaard Farum Sejlklub/SKS 959 34 14 25 (36) 28 29 (37) (42) 20 23 (DNF.-65) 35 19 (42) 33 67 37 35 (75) 67 35 59 21 33 15 33 (79) 26 44
40 DEN 8022 Daniel Dørge Kerteminde Sejlklub 963 18 36 (39) (39) 25 23 (DNC.) (46) 19 (48) (58) (53) 29 26 50 38 30 78 41 22 59 13 56 40 28 36 19 60 43
41 DEN 7848 Olivie Nissen Horsens Sejlklub 1,030 (45) 26 38 10 31 (53) (40) (54) (40) 28 (44) 43 37 (49) 43 50 29 32 59 12 32 44 50 64 47 46 22 38 42
42 DEN 7991 Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug 1,032 32 22 31 19 (40) 14 32 25 24 (38) (46) (44) (38) (33) 53 (83) 62 63 53 54 55 47 37 36 35 49 47 29 14
43 DEN 7850 Mathias B B Kristensen Horsens Sejlklub 1,058 30 15 38 23 18 35 26 38 30 14 17 10 21 18 57 43 38 44 74 41 42 55 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
44 DEN 8017 Mathias Livbjerg Kaløvig Bådelaug 1,064 11 9 8 (BFD.-61) 19 36 (49) 27 20 (47) 42 (50) 34 33 (DNS) (DNS) (DNS) DNS 27 29 80 65 52 26 61 66 56 34 1
45 DEN 8000 Joachim Aschenbrenner KDY 1,078 (51) 26 27 25 (45) 40 34 (42) (46) 35 (48) (52) 22 (53) 38 42 36 16 11 37 43 56 54 61 56 59 44 57 50
46 DEN 8049 Alexander Andersen Holbæk Sejlklub/SKS 1,079 (42) 38 (40) (41) 37 (48) 38 33 38 (40) (47) 21 25 30 12 26 61 55 34 35 77 53 23 25 29 31 57 41 (88)
47 DEN 7717 Mike Falk Poulsen KJS/KDY 1,082 BFD.-63 29 18 27 30 11 11 21 45 24 11 20 30 7 14 51 74 52 39 75 37 46 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
48 DEN 7914 Rie Galsgaard Nivå Bådelaug 1,105 21 37 37 31 36 37 (46) (55) 31 (41) (DNC.) (41) 34 36 21 25 20 24 36 40 22 36 68 (DNC) (DNC) 65 48 54 48
49 DEN 7984 Jonas Kastberg Egå Sejlklub 1,126 (37) (44) 22 (36) 36 36 24 (41) (59) (37) 28 29 (41) 35 52 55 27 65 56 49 41 52 48 24 39 41 58 47 52
50 DEN 7867 Fie Kold Kerteminde Sejlklub 1,132 23 35 8 32 (56) 41 (DNC.) (52) (57) 52 (DNF.-65) 25 45 52 30 24 28 26 21 17 19 37 DNF (DNC) (DNC) 89 49 39 37
51 DEN 7997 Jonas Palle Horsens Sejlklub 1,140 38 (47) (45) 29 32 21 19 (44) (49) 30 20 (ZFP-57) (50) ZFP-36 68 20 47 40 77 77 46 49 27 22 20 64 65 (84) 68
52 DEN 7855 Brian Nørgaard Fredericia Sejlklub 1,160 36 24 16 14 28 25 25 28 17 30 26 38 24 36 51 71 55 79 37 43 44 50 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
53 DEN 7686 Martin Schäfer Pedersen Skovshoved Sejlklub 1,286 (49) 43 35 (52) (50) 28 20 29 (50) (58) 31 (53) 32 (60) 41 69 54 DNF 67 58 81 67 44 18 33 38 35 83 71
54 DEN 7878 Laura Eckardt Sletten Bådeklub 1,313 32 27 40 37 40 37 (DNC.) (49) 32 (56) (55) (54) (68) (60) 60 45 33 56 45 62 25 54 62 46 48 68 78 65 76
55 DEN 7714 Kristian Lyhne Bonde Haderslev Sejl Club/Kolding 1,355 7 (BFD.-61) (BFD.-61) 22 (61) 38 (DNC.) (60) 50 (68) 56 45 (68) 61 7 61 76 7 40 33 31 86 DNF BFD 71 80 20 72 39
56 DEN 7698 Kristian Almegaard Dath Skovshoved Sejlklub 1,355 13 28 (BFD.-61) 31 44 (57) 31 24 28 31 45 45 35 31 (BFD) 47 45 BFD 63 DNS DNS DNS (DNF) (DNC) (DNC) 7 31 35 (DNC)
57 DEN 7532 Mads Bo Wellendorph Sletten Bådeklub 1,367 (54) 40 42 26 27 (44) 40 (61) (53) (60) 39 (48) 39 (45) 55 77 44 58 57 78 39 48 47 68 46 71 28 73 72
58 DEN 7697 Veronika Perko Skovshoved Sejlklub 1,424 (61) 51 18 43 42 33 53 (62) (67) (61) 54 (55) (57) (63) 61 18 65 77 72 72 72 57 42 30 42 26 68 78 56
59 DEN 8018 Tobias Hemdorff Kaløvig Bådelaug 1,439 33 (48) (BFD.-61) 40 29 41 43 30 44 (53) (51) (55) (45) 39 64 37 40 69 78 44 67 61 (DNF) 65 75 57 85 61 40
60 DEN 7953 Frederik Lindved Kolding Sejlklub 1,454 26 31 36 (BFD.-61) (59) 45 (DNC.) 52 37 (67) (57) (60) (54) 51 46 44 49 22 48 57 65 62 DNF 73 62 50 74 71 81
61 DEN 7990 Viktor Jarvig Kaløvig Bådelaug 1,466 39 41 (BFD.-61) 23 (51) (55) 41 50 (57) (57) (59) 44 (58) 46 40 75 77 73 54 60 85 83 39 69 54 40 43 77 35
62 DEN 8048 Victor Thurøe Kerteminde Sejlklub 1,574 22 30 34 38 32 26 (DNC.) 66 23 44 56 34 40 43 70 54 25 54 58 47 51 41 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC
63 DEN 7875 Josefine Smedegaard Heisel Skovshoved Sejlklub 1,575 48 (54) (BFD.-61) (49) (51) 49 29 47 34 44 29 (58) (66) (64) 59 64 70 68 82 63 79 77 59 55 57 61 55 86 80
64 DEN 7737 Malene Winther Olsen Århus Sejlklub 1,576 50 39 41 28 55 (58) 48 53 (60) (60) (60) (59) (67) (67) 45 59 53 61 70 65 24 80 73 54 67 67 62 82 86
65 DEN 7941 André Højen Christiansen Sejlklubben Neptun Vejle/HSH 1,579 38 23 33 22 46 39 29 48 52 50 25 47 26 39 BFD 62 78 83 76 BFD 50 20 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
66 DEN 7494 Johanne Wellendorph Sletten Bådeklub 1,635 43 50 44 29 48 (54) (DNC.) 46 (51) (63) (61) (63) (51) 50 54 76 57 50 69 83 68 79 67 58 64 78 64 70 78
67 DEN 7783 Kaare Torsten Hattel KØS/YF 1,661 41 (DNC.) 43 57 45 50 (DNC.) (70) (61) 46 49 (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNS DNS 66 64 73 59 64 71 70 57 45 43 50 88 67
68 DEN 7976 Marie Olsen Århus Sejlklub 1,695 47 41 42 55 44 55 16 27 55 34 30 49 40 22 69 63 81 62 83 73 78 78 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
69 DEN 7883 Christian Christfort Gormsen Yachtklubben Furesøen 1,707 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 54 60 64 49 46 64 38 62 84 83 85 60 66 58 51 DNF 48 53 51 70 64 30
70 DEN 8005* Jeanine Olrik Thurø Sejlklub 1,732 5 1 12 6 4 4 4 3 7 1 3 1 12 11 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
71 DEN 7666 Anne-Julie Schütt Horsens Sejlklub 1,756 9 9 15 16 1 1 8 7 5 2 4 4 4 1 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
72 DEN 8011 Jeppe Dybkjær Ditlev Fredericia Sejlklub 1,796 22 7 2 5 5 7 7 3 13 11 7 5 3 9 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
73 DEN 8042 Mikkel Korsby Egå Sejlklub 1,801 48 49 43 48 55 48 DNF.-56 (68) (66) (62) (DNF.-65) (62) (62) (DNC.) 58 68 63 76 68 69 71 72 DNF 74 73 86 82 79 74
74 DEN 8029 Stig Nielsby Christensen Horsens Sejlklub 1,848 45 53 39 54 52 (58) 47 (68) 56 (65) (DNC.) (60) 56 (62) 67 82 82 72 65 DNS DNS (DNC) DNF 71 70 75 63 55 66
75 DEN 7830 Sofie Slotsgaard Fredericia Sejlklub 1,860 51 48 (DNC.) 14 43 39 36 58 58 56 54 56 38 47 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 45 28 17 35 36 62 51
76 DEN 8002 Frederikke Graversen Fredericia Sejlklub 1,864 14 6 19 13 8 8 12 13 11 6 1 8 6 15 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
77 DEN 7651 Troels Moltsen Sejklubben Neptun Vejle 1,966 34 42 36 24 53 52 49 66 54 55 57 (DNC.) 64 51 48 58 68 27 88 79 48 82 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC
78 DEN 7527 Jensjacob Kristiansen Skælskør Amatør Sejlklub 1,985 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 65 60 51 33 12 45 40 22 31 34 51 13 34 43 65
79 DEN 7767 Christoffer Nordal Lynge KDY 1,992 11 5 9 16 13 OCS.-63 5 8 25 8 3 6 17 15 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
80 DEN 7832 Pascal Timshel KDY/FAS 2,000 25 10 26 (DNC.) 6 1 2 5 14 3 2 2 3 10 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
81 NZL 4097 Maximilian Korte NZL 2,004 4 16 32 20 11 19 6 11 13 12 12 7 6 41 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
82 DEN 7975 Jakob Olsen Århus Sejlklub 2,067 50 57 41 45 49 49 54 63 62 64 62 57 42 55 BFD 88 59 82 52 51 75 69 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC)
83 DEN 7764 Nicolaj Hangaard KDY 2,070 15 10 11 25 12 9 3 7 16 17 6 ZFP-50 25 37 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
84 DEN 7986* Bror Tobiasen Kerteminde Sejlklub 2,072 6 8 7 4 17 18 21 19 17 24 37 10 35 22 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
85 DEN 8007 Andreas Ibsen Egå Sejlklub 2,080 27 15 14 35 8 5 10 21 15 5 5 27 5 ZFP-56 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
86 DEN 7685 Nicoline Nissen Horsens Sejlklub 2,128 21 12 24 8 7 15 6 9 (DNC.) 12 5 28 16 11 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
87 DEN 7796 Marina Behrend Egå Sejlklub/ÅS 2,156 20 6 27 17 19 12 18 15 36 39 14 24 27 12 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
88 DEN 8040 Claus Peter Hansen Skovshoved Sejlklub 2,165 BFD.-63 BFD.-61 BFD.-61 BFD.-61 41 47 26 45 33 66 44 30 57 44 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 69 DNF DNC 60 60 69 75
89 DEN 7881 Christian Peter Lübeck Holbæk Sejlklub 2,206 31 46 37 48 60 59 (DNC.) 45 35 52 (DNC.) 22 48 56 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 58 DNF DNC BFD 10 58 33
90 RUS 205 Maxim Nikolaev Moscow Sailing School 2,264 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 43 23 33 29 25 47 59 13 56 56 43 71 46 53 24 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
91 DEN 7533 Hans Frederik Klint Horsens Sejlklub 2,305 43 (DNC.) (DNC.) (DNC.) 49 54 (DNC.) 69 (DNC.) (DNC.) (DNC.) 66 53 43 56 23 43 14 51 19 30 43 DNF DNC DNC DNC DNC DNC DNC
92 DEN 7808 Nikolaj Hoffmann Buhl KDY/SB 2,350 24 22 21 15 10 30 11 26 18 33 (DNC.) 31 39 4 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
93 DEN 7938* Ditte Bomholt Farum Sejlklub/SKS 2,360 29 18 32 44 16 31 27 41 48 20 15 15 37 16 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
94 DEN 8028 Birgil Nørgaard Fredericia Sejlklub 2,364 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 29 80 52 48 50 52 83 66 DNF 72 72 81 88 52 59
95 DEN 7986 Sejer Tobiasen Kerteminde Sejlklub 2,453 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 18 40 42 75 38 50 70 74 DNS DNF DNC 88 90 53 53
96 DEN 7745 Mads Emil Thorlaksen KDY 2,454 33 40 29 27 23 32 13 18 47 48 24 39 19 47 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
97 DEN 7926 Andreas Bekker Jeppesen Nivå Bådelaug 2,470 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 35 78 72 81 55 21 56 63 63 DNF DNC 82 72 63 61
98 DEN 8076 Frederik Rask Sejlklubben Ulvsund 2,546 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 63 65 79 60 80 80 23 68 DNF DNF DNC 69 61 67 69
99 DEN 7847 Morten Rasmussen Gråsten Sejlklub 2,580 46 49 53 58 20 24 10 29 43 22 17 36 32 61 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
100 DEN 8018* Mathias Degn Pedersen Struer Sejlklub 2,586 (DNC.) 38 31 56 25 20 23 32 47 25 28 15 33 30 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
101 DEN 7480 Victoria Nissen Horsens Sejlklub 2,610 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 56 54 50 45 51 55 25 66 70 69 28 87 86 76 70 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
102 NZL 4131 Rosalie Korte Murrays Bay Sailing Club 2,640 44 45 23 30 54 42 DSQ.-56 35 39 27 32 46 43 16 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
103 DEN 7987 Christoffer Biel Karing Gråsten Sejlklub 2,667 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 60 68 63 DNC. 49 60 45 31 52 16 67 42 53 57 75 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
104 DEN 7673 Hansotto Kristiansen Skælskør Amatør Sejlklub 2,701 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 76 86 80 86 90 84 88 34 64 DNF DNC 83 87 91 84
105 DEN 8063 Jeppe Christian Christensen Skælskør Amatør Sejlklub 2,841 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 72 87 71 84 85 76 84 84 DNF DNC DNC 84 71 80 87
106 DEN 7757 Sebastian Nørgaard KDY 2,904 36 29 22 53 34 23 (DNC.) 25 56 49 52 OCS.-71 56 57 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
107 DEN 7591 Christian Kjær Larsen Kolding Sejlklub 2,914 37 55 50 42 39 40 43 65 53 45 50 51 50 48 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
108 DEN 7650 Jeppe Andreas Johansen Sejlklubben Neptun Vejle 2,938 54 44 35 53 43 43 39 47 65 54 52 57 52 42 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
109 DEN 7351 Thomas Møhl Kerteminde Sejlklub 2,960 47 52 52 46 57 53 35 55 46 42 24 59 58 62 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
110 DEN 7535 Sidsel Weihrauch Horsens Sejlklub 2,964 53 52 47 41 41 52 39 53 43 59 39 62 51 58 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
111 SWE 4139 Jacob Lundqvist Kullavik KKK 3,001 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 3 12 2 1 3 4 6
112 SWE 4140 Emma Oljelund StSS 3,016 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 2 1 1 3 12 7 20
113 SWE 4105 Hermann Tomasgaard Kullaviks KKS 3,032 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 2 1 7 14 3 1 3 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
114 DEN 7628 Josephine Frederiksen Sejlklubben Neptun Vejle 3,084 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 11 8 14 30 15 11 25
115 G 11727 Eike Jacobs Turn- Sport Verein Schilks 3,094 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 6 4 6 22 8 9 7 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
116 SWE 4101 Oscar Lundqvist Kullavik KKK 3,106 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 14 19 12 39 29 12 11
117 SWE 4025 Holger Tidemand SS Kaparen 3,130 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 4 3 3 8 33 51 58
118 NOR 3427 Harald Fæste Nääs Yacht Club 3,150 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 14 8 3 30 1 8 27 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
119 SWE 4108 Åsa Johansson Långe 3,158 16 13 20 21 11 9 4 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
120 DEN 7781 Pernille Jonsson Sejlklubben Neptun Vejle 3,168 31 56 29 50 42 51 42 59 27 43 DNF.-65 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
121 DEN 7647 Kristoffer Blom Skæbæk Bådeklub 3,188 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 34 72 22 59 66 81 47 35 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
122 DEN 7534 Kristoffer Schumacher Rønn Horsens Sejlklub 3,188 52 (DNC.) 48 49 52 38 51 64 49 58 59 61 59 65 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
123 G 11740 Jens Marten Segelclub Eckernförde 3,232 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 19 6 14 16 14 9 54 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
124 DEN 7598 Julie Bay Faaborg Sejlklub 3,242 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 22 32 13 10 26 15 19 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
125 SWE 4089 Erik Munkby Långe 3,248 10 36 9 9 22 22 31 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
126 G 11361 Magdalena Hubert-Reh Bayerischer Yachtclub 3,266 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 16 26 18 33 20 22 14 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
127 SWE 4135 Emma Ericsson KKKK 3,268 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 49 44 49 62 30 23 41
128 DEN 8006 Eva Rudjord Therkildsen Sønderborg Yacht Club 3,292 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 44 66 64 74 79 74 38 81 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
129 G 10920 Tobias Konow Tsv-Schilksee 3,302 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 34 42 16 18 16 13 28 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
130 G 11498 Johanna Claus Schweriner Yachtclub 3,302 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 23 41 32 13 17 20 21 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
131 DEN 7620 Rasmus Glinvad Andersen KDY 3,304 40 42 (DNC.) 38 37 46 45 67 39 45 DNF.-65 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
132 G 11764 Birte Berger Kanu- Segelgilde Hildeshei 3,338 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 31 41 27 23 23 16 23 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
133 G 10999 Sophia Hubert-Reh Bayerischer Yachtclub/chie 3,340 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 5 6 2 8 38 27 DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
134 DEN 7877 David Pawlak Kaløvig Bådelaug 3,340 46 25 15 BFD.-61 12 11 15 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
135 DEN 7736 Cæcilie Hansen Fredericia Sejlklub 3,369 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 73 73 75 66 84 68 82 76 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
136 G 11064 Vincent Dürr Yachtclub Wismar 3,382 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 11 9 26 38 18 69 37 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
137 G 11763 Björn Hensoldt Hannoverscher Yacht Club 3,382 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 36 21 49 35 17 14 35 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
138 G 11796 Julian Stückl Deutscher Touring Yacht Cluc 3,390 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 17 22 31 DNC. 11 2 29 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
139 DEN 7489 Søren Byllemos Gråsten Sejlklub 3,392 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 71 81 67 70 86 85 73 87 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
140 DEN 8075 Martin Aamann Jessen Egå sejlklub 3,401 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF 67 68 73 42 59 28
141 DEN 7806 Kirsten A Juhl Sønderborg Yacht Club 3,418 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 75 79 73 80 81 87 86 85 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
142 SWE 4092 Sofia Engström Lerums SS 3,428 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 51 59 38 53 DNC 33 26
143 DEN 7631 Alexander Kobberdyb Kerteminde Sejlklub 3,430 42 35 46 50 24 16 17 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
144 SWE 3993 Sara Thyringer-Johansson Långe 3,442 40 50 34 35 21 19 37 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
145 DEN 7754 Lotte Jørgensen Sønderborg Yacht Club 3,452 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. 74 85 84 DNF 89 82 87 88 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
146 DEN 7590 Søren Kjær Larsen Kolding Sejlklub 3,456 18 34 50 26 48 31 36 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
147 DEN 7849 Magnus Dahl Sletten Bådeklub 3,458 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 71 70 76 77 81 66 47
148 G 11798 Florian Hertel Deutscher Touring Yacht Club 3,464 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 40 37 15 DNC. 18 14 24 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
149 SWE 3888 Frida Langenius Långe 3,464 23 28 48 32 38 22 DNF.-56 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
150 G 10844 Maximilian Hubert-Reh Bayerischer Yachtclub/chie 3,474 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 33 44 42 53 42 18 20 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
151 G 11176 Mats Kampen Tsv Schilksee Von 1947 3,474 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 36 42 29 41 37 29 38 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
152 G 11421 Tanguy Lamay Tsv Sschilksee 3,482 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 37 40 46 32 26 42 34 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
153 DEN 7608 Erik B Dahl Birkerød Sejlklub 3,484 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF 66 69 79 69 75 62
154 DEN 7735 Morten Frøkjær Petersen Fredericia Sejlklub 3,485 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 72 DNF 74 76 45 85 79
155 SWE 4141 Oliver Molse Kullavik KKK 3,486 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 65 53 34 44 73 49 DNC
156 DEN 7936 Martin Lysgaard Andersen Skovshoved Sejlklub/Farum 3,487 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 61 63 DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 60 DNF DNC 70 84 87 82
157 G 11426 Marisa Roch Turn-U.Sportverein Schilk 3,504 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 38 30 23 53 32 47 44 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
158 SWE 4110 Antonia Sjöstedt Långe 3,550 28 34 BFD.-61 44 53 26 44 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
159 G 11514 Tim Weitkamp Wassersport Club Gifhorn 3,558 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 40 55 36 23 33 53 56 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
160 SWE 4151 Anna Andreasson Långe 3,584 44 54 51 52 38 35 33 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
161 DEN 8023 Tobias Michaelsen Kaløvig Bådelaug 3,600 41 46 33 47 57 44 47 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
162 G 11439 Steffen Rusch Turn- Sport Verein Schilks 3,606 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 26 38 DNC. 26 41 33 59 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
163 SWE 4100 Gustav Magnusson Långe 3,612 BFD.-63 39 44 34 (DNC.) 34 8 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
164 DEN 7652 Philip Halberg Nielsen Sejlklubben Neptun Vejle 3,638 56 47 49 40 47 45 50 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
165 G 11175 Anneke Niss Tsv Schilksee 3,654 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 65 58 37 40 52 46 46 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
166 DEN 7548 Frederik Svane Horsens Sejlklub 3,666 59 53 53 55 58 47 23 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
167 G 11055 Felix Gottschalk Seglervereinigung HÜde 3,670 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 57 52 43 34 47 52 65 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
168 DEN 8039 Jørgen Mohr Ernst Kerteminde Sejlklub 3,691 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF DNC DNC 63 66 25 77
169 DEN 7807 Joachim Lindberg Århus Sejlklub 3,718 58 58 51 54 50 51 52 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
170 DEN 6398 Katja Klepsch Hvidovre Hvs 3,720 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 55 DNC DNC 56 80 90 73
171 G 11699 Hannes Marten Segelclub Eckernförde 3,734 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 44 51 57 58 BFD.-71 44 57 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
172 G 10997 Ina Brunotte Kanu & Segel Gilde Hildesh 3,736 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 62 63 53 35 61 49 63 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
173 DEN 7811 Carl Frederik W Nobel Skovshoved Sejlklub/vikingen 3,742 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 57 59 65 36 65 54 55 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
174 DEN 7945 Frederik Hvalsø Dragør Sejlklub 3,752 49 51 52 BFD.-61 (DNC.) 33 46 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
175 DEN 7464 Mathias Lehm Sletten Kaløvig Bådelaug 3,762 55 45 54 39 54 50 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
176 DEN 7669 Emil Kuur Egå Sejlklub 3,764 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 51 66 51 61 56 60 54 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
177 DEN 7903 Mark Broner Jensen Kerteminde Sejlklub 3,781 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF DNC DNC 74 83 81 83
178 DEN 7661 Anne Martine Mortil Horsens Sejlklub 3,786 39 (DNC.) 45 33 47 46 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
179 DEN 7790 Frederik Zingenberg Yachtklubben Furesøen 3,806 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 56 64 62 46 68 61 66 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
180 DEN 7778 Emil Lund Sønderborg Yacht Club 3,808 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 64 64 61 37 63 66 64 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
181 DEN 8054 Rasmus Beck Olsen Holbæk Sejlklub 3,812 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF DNC DNC 85 86 92 89
182 SWE 3950 Ludvig Begtsson Långe 3,818 52 55 47 59 56 56 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
183 DEN 7387 Morten Lyngsø Viborg Sejlklub 3,830 53 56 BFD.-61 51 62 (DNC.) 48 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
184 DEN 7435 Rikke Kaad Lykke Gregersen Gråsten Sejlklub 3,886 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 63 65 59 47 64 61 DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
185 G 11836 Johannes Hertel Deutscher Touring Yacht Club 3,888 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 58 62 DNF.-69 DNC. 64 63 49 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
186 G 8839 Lars Malte Kallauch Blankeneser Segelclub 3,896 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 71 67 66 60 69 67 66 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
187 DEN 7955 Katrine Mølbjerg Olesen Struer Sejlklub 3,923 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNF DNC DNC 87 89 89 DNC
188 G 11780 Gordon Nickel Segelvereinigung Cuxhaven 3,954 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. 40 36 23 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
189 DEN 8038 Erik Brøker Holbæk Sejlklub 4,000 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 67 DNF.-70 DNC. DNC. 67 65 53 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
190 G 11089 Tarabochia Luis Deutscher Touring Yachtclu 4,052 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) 69 61 DNC. DNC. 54 63 DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
191 DEN 7854 Steen Harritz Paaske Århus Sejlklub 4,272 57 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
192 DEN 7853 Niels Harritz Amdisen Århus Sejlklub 4,278 60 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
193 DEN 7884 Morten Wittig Kolding Sejlklub 4,356 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
193 G 11373 Theresa Kerscher Turn- & Sportverein Schil 4,356 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
193 DEN 7882 Simone Skytte Reker Yachtklubben Furesøen 4,356 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
193 G 9981 Felix Lemcke Schweriner Yachtclub 4,356 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC
193 DEN 7828 Frederic Ramsgaard Ørum Skovshoved Sejlklub 4,356 (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) (DNC.) DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC. DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC



Sailwave Scoring Software 1.94 Build 26
http://www.sailwave.com/