Dansk Sejlunion - 27. oktober 2006

TORM Junior Grandprix 2006 - Yngling

Rangliste med 2 fratrækkere. Lav-point system (App. A9)

 

Plac. Besætning Klub År Score R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9
1 Marc Wain Pedersen
Morten Grønning
Kristian Schaldemose
Sundby Sejlforening
Sundby Sejlforening
Sundby Sejlforening
85
85
86
17.0 2.0 2.0 4.0 2.0 (5.0) (5.0) 3.0 3.0 1.0
2 Jørgen Ring
Tobias Nittegaard
Niklas Rosenkilde
KDY
KDY
KDY
46
90
90
28.0 4.0 (5.0) 3.0 5.0 4.0 2.0 (8.0) 5.0 5.0
3 Anders Gotschalk
Jonas Nittegaard
Frederik Løppenthin
Nivå Bådelaug
Nivå Bådelaug
KDY
84
84
83
38.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 4.0 3.0 3.0 5.0 2.0 2.0
4 Mikkel Winston
Lærke Nørgaard
Susanne Boidin
KDY
Yachtklubben Furesøen
Nivå Bådelaug
79
87
87
45.0 1.0 1.0 2.0 1.0 2.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC
5 Jesper Hansen
Frederik Felding
Alexander Robot
KDY
KDY
KDY
88
89
89
49.0 3.0 3.0 1.0 3.0 1.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC
6 Jacob Andersen Usaj
Martin Bodin
Christian Bagger
KDY
KDY
KDY
90
90
90
49.0 5.0 7.0 6.0 6.0 6.0 10.0 (11.0) (11.0) 9.0
7 Matthias Haamann
Thomas Steen
Bjørn Winther
Horsens Sejlklub
Horsens Sejlklub
Horsens Sejlklub
88
88
88
53.0 6.0 6.0 7.0 7.0 7.0 (12.0) 10.0 10.0 (14.0 DNF)
8 Mads Christensen
Lerke Christoffersen
Kirstine Hartvig Andersen
KDY
KDY
KDY
67
86
85
74.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 1.0 1.0 1.0 14.0 OCS
9 Henriette Koch
Charlotte Søgaard
Philip Aschenbrenner
KDY
KDY
KDY
85
89
91
76.0 7.0 4.0 5.0 11.0 DNF 11.0 DNS (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC
10 Christian Thaulow
Kristine V. Stenstrøm
Cathrine Reidar Jørgensen
Taarbæk Sejlklub
Taarbæk Sejlklub
Taarbæk Sejlklub
76
78
?
79.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 7.0 6.0 6.0 3.0
11 Christian Nobel
Victor Rützou
Oscar Lacoppidan
KDY
?
?
?
?
?
80.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 4.0 4.0 9.0 6.0
12 Simon Østergaard Jensen
Thor Gudmand-Høyer
Frederik Tvede
KDY
KDY
KDY
91
91
91
80.0 9.0 9.0 8.0 8.0 8.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC
13 Signe Alexandersen
Hannah Einfeldt
Sofie Koch
KDY
KDY
KDY
88
90
88
82.0 8.0 8.0 10.0 DNS 9.0 9.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC
14 Christine Evers
Lærke Ilsøe Nørgaard
Susanne Boidin
KDY/YF
?
?
87
?
?
83.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 6.0 2.0 4.0 14.0 DNF
15 Anne-Marie Jørgensen
Charlotte Søgaard
Christian Søgaard
KDY
KDY
KDY
91
91
87
88.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 8.0 7.0 8.0 8.0
16 Marc Gottschalck-Andersen
Jesper Frost
Niels Moldrup
Hellerup Sejlklub
?
?
86
?
?
91.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 11.0 12.0 7.0 4.0
17 Henrik Lund
Mads Meincke
Carsten Brix
Søværnet
Søværnet
Søværnet
81
82
76
98.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 13.0 9.0 12.0 7.0
18 Simone Styr
Emilie Nobel
Maria Lacopidan
KDY
KDY
KDY
89
90
91
113.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 9.0 14.0 DNF 19.0 DNC 14.0 DNF

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 26

http://www.sailwave.com/