DS Ungdoms DM - 29er

Skovshoved Sejlklub - 9. og 10. september 2017

Results are final

Overall

Sailed: 9, Discards: 1, To count: 8, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Sejl nr Besætning Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Netto
1 DEN 2377 Natacha Saouma-Pedersen
Jens-Philip Dehn-Toftehøj
Kongelig Dansk Yachtklub
KDY
(1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 9.0 8.0
2 DEN 2129 Frederik Fomsgaard Bruun
Mads Fuglbjerg
Aarhus Sejlklub
Aarhus Sejlklub
3.0 3.0 4.0 4.0 (12.0) 3.0 2.0 2.0 2.0 35.0 23.0
3 DEN 2374 Rebekka Johannesen
Victor Ladefoged
Kongelig Dansk Yachtklub
KDY
10.0 4.0 2.0 5.0 2.0 2.0 6.0 (20.0 DNF) 5.0 56.0 36.0
4 DEN 61 Emil Kjær
William Johannesen
KDY
KDY
5.0 2.0 5.0 7.0 3.0 8.0 (13.0) 3.0 4.0 50.0 37.0
5 DEN 2312 Johanne Smidt
Katrine
Kaløvig Bådelaug
Kaløvig Bådelaug
2.0 5.0 3.0 2.0 6.0 7.0 5.0 8.0 (9.0) 47.0 38.0
6 DEN 2421 Marcus Langagergaard
Laurits Vinter
Aarhus Sejlklub
Aarhus Sejlklub
6.0 7.0 (11.0) 10.0 8.0 4.0 3.0 4.0 3.0 56.0 45.0
7 DEN 2697 Josefine Nøjgard
Naja Bjørnholt
Hellerup Sejlklub
Middelfart Sejlklub / Aarhus Sejlklub
4.0 9.0 10.0 6.0 7.0 6.0 8.0 5.0 (20.0 DNS) 75.0 55.0
8 DEN 1736 Cirkeline Andersen
Emilie Strøm Jacobsen
Thurø Sejlklub
Middelfart Sejlklub
7.0 10.0 9.0 3.0 11.0 (12.0) 4.0 7.0 6.0 69.0 57.0
9 DEN 1597 Oliver Ørting
Nikolaj Borch
Præstø Sejlklub
Roskilde Sejlklub
9.0 8.0 6.0 8.0 4.0 5.0 (12.0) 10.0 7.0 69.0 57.0
10 DEN 2620 Veronica Torp
Elizabeth Sander
Yachtklubben Furesøen
Yachtklubben Furesøen
8.0 6.0 7.0 9.0 (14.0) 10.0 10.0 6.0 10.0 80.0 66.0
11 DEN 588 Mads Poder
Matias Rossing
Hellerup Sejlklub
Hellerup Sejlklub
12.0 13.0 8.0 11.0 10.0 11.0 7.0 (20.0 OCS) 20.0 DNS 112.0 92.0
12 DEN 2371 Clara Roskjær Møgeltoft Nielsen
Nicklas Højegaard
Kongelig Dansk Yachtklub
KDY
14.0 14.0 12.0 12.0 13.0 9.0 (15.0) 12.0 8.0 109.0 94.0
13 DEN 2376 Valdemar Bredtoft
Peter Joos
KDY
KDY
11.0 12.0 13.0 15.0 5.0 15.0 14.0 14.0 (20.0 DNS) 119.0 99.0
14 DEN 7 Jens christian Hald
Kasper Juhl
Sejlklubben Neptun Vejle
Sejlklubben Neptun Vejle
13.0 15.0 14.0 14.0 (17.0) 16.0 9.0 9.0 12.0 119.0 102.0
15 DEN 2363 Pelle Hvidbjørn Hartvig Andersen
Gustav Clausen
KDY
KDY
15.0 17.0 15.0 (18.0) 9.0 13.0 11.0 11.0 11.0 120.0 102.0
16 DEN 237 Elton Engkilde
Mads Pedersen
KDY
KDY
18.0 11.0 18.0 17.0 18.0 18.0 16.0 13.0 (20.0 DNS) 149.0 129.0
17 DEN 935 Thomas Ring
Bastian Sørensen
Vallensbæk Sejlklub
Vallensbæk Sejlklub
17.0 18.0 17.0 13.0 15.0 14.0 (20.0 DNS) 20.0 DNS 20.0 DNS 154.0 134.0
18 DEN 734 Kamille Vilstrup
Estella Kern
Hellerup Sejlklub
Hellerup Sejlklub
19.0 16.0 16.0 16.0 16.0 17.0 (20.0 DNS) 20.0 DNS 20.0 DNS 160.0 140.0
19 DEN 6 Matilde Hansen
Mads Chr. Taatø
Oure Sejlklub
Oure Sejlklub
16.0 19.0 19.0 (20.0 DNF) 20.0 DNS 20.0 DNS 20.0 DNS 20.0 DNS 20.0 DNS 174.0 154.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com